Lokalizatory GPS do roweru

Luty 10, 2019

Cześć! Korzystając ze sprzyjającej aury i świeżego smogu, postanowiliśmy wczoraj przejechać się do lasu i przy okazji zabrać ze sobą parę nietypowych zabawek, rowerowe lokalizatory GPS 🙂

NumerRamy.pl cały czas się rozwija i naszym pierwszym celem jest zbudowanie największej bazy bicykli aby utrudnić obrót skradzionymi rowerami i częściami. Jednak, jak wiele osób zauważyło w komentarzach, nie jest to zabezpieczenie _przed_ kradzieżą, które zastąpi chociażby dobre zapięcie czy łańcuch.

Nie mniej, mamy 21 wiek, więc postanowiliśmy wziąć ten problem na klatę nieco inaczej.

Gdyby tak mieć elektronicznego stróża, który podnosi alarm, gdy ktoś rusza rower w środku nocy lub wyjeżdża nim poza teren posesji bez pozwolenia? A nawet, jak spakuje go do samochodu i odjeżdża to na mapie widzicie aktualne położenie z dokładnością do ok 5 metrów.

Wklejamy pierwsze zdjęcia z testów i lokalizacje na trasie w Lesie Wolskim w Krakowie. Plan jest taki abyście mogli przy pomocy aplikacji NumerRamy.pl obserwować położenie roweru i dostawać alarm, gdy coś jest nie tak.

Brzmi ciekawie? Piszcie w komentarzach co o tym sądzicie. Będziemy Was informować o postępach, sytuacja jest rozwojowa!

Tymczasem, zachęcamy do dodawania rowerów do bazy, pojawiły się już naprawdę ciekawe sprzęty i w wolnej chwili opiszemy historię niektórych z nich.

Pozdrawiamy,
Ekipa NumerRamy.pl